6 производи кои Митра ти ги препорачува за оваа недела

Додека уживаме во последните зраци на летното сонце, полека почнуваме да се подготвуваме за следното омилено годишно време есен 😊

Ова се 6 производи кои Митра ти ги препорачува за оваа недела:

1. PHILIPS СОКОВНИК

Ние веруваме во тезата „Во здраво тело здрав дух“ и свесни сме дека исхраната и пијалоците кои ги конзумираме се многу важни. Почетокот на есента е време кога треба да почнеме да го „бустираме“ имунитетот за да нè служи во текот на целата година. За да ги искористиме придобивките од разнобојното овошје и зеленчук кои ни се нудат на пазарот и да ги извлечеме најдобрите витамини и минерали, цедените сокови станаа наша секојдневна рутина. Соковникот на PHILIPS е нешто што ние го користиме постојано подготвувајќи вкусен сок од овошjе, зеленчук и разновидни семиња и сме ултра задоволни од неговата моќност и количината на сок која ја добиваме, а највеќе ни се допаѓа тоа што е лесен за чистење 😉
 

КУПИ СЕГА
 
 

2. YOUR SECRET CRUSH ПИЛИНГ ОД КАФЕ

Додека пополека ни изчезнува тенот на кој работевме цело лето, време е за целосна хидратација на лицето и телото и „ослободување“ од првиот слој на кожата за кој се смета дека треба да се отстрани за да го вратиме природниот сјај на кожата и да го избегнеме затегнатиот изглед. YOUR SECRET CRUSH COFFEE SCRUB е природен пилинг за лице и тело на база на кафе и органски масла кој ја хидрира и ја храни кожата со сите потребни витамини. Го нанесуваме на целото тело и лице и нежно масираме со кружни движења. Резултатот е одличен, а и уживаме во прекрасниот мирис на кафе или колаче 😊
 

КУПИ СЕГА
 
 

3. DR. KONOPKA’S КРЕМА ЗА ТЕЛО

Откако го направивме пилингот, следува кремата за тело. Нашиот избор е Dr. Konopka’s MOISTURIZING BODY CREAM природна и сертифицирана крема за хидратација на кожата на телото, за сите типови на кожа. Органското масло од шипинка, како и органското масло од лаванда ја прават кожата мазна, еластична и мека, додека истовремено ја регенерираат и штитат од сушење и иритации.

П.С. Ги сакаме сите производи на Dr.Konopka’s бидејќи се органски!
 

КУПИ СЕГА
 
 

4. AURA ABSOLUTЕ MATTE ТЕЧЕН КАРМИН

AURA ABSOLUTЕ MATTE Течен кармин со лесна текстура и долготраен мат ефект. Го нанесуваме и уживаме во бакувањето 😊

Ова е нашата омилена нијанса за есенва:
 

КУПИ СЕГА
 
 

5. GOOD NATURE ОВОШЕН ЧАЈ АЦЕРОЛА СО АРОНИЈА

Во постудените ноќи се затоплуваме со шолја GOOD NATURE овошен чај Ацерола со аронија кој е исто така дополнителна заштита за имунитетот.
 

КУПИ СЕГА
 
 

6. ПРЕПЛЕТ ШОЛЈА

Чајот го пиеме во шолја од Преплет со убава порака која носи позитивни вибрации и елан за есенските денови 😊
 

КУПИ СЕГА