Иднината на убавината

Трансформирај го твојот изглед со најдобрите медицински козметички производи.
Сакаш да постигнеш совршен изглед без да одиш под нож? Тогаш овие козметички медицински производи со врвен квалитет се решението што го бараш!
Нашата палета на козметички медицински производи вклучува сè, средства за чистење, навлажнувачи,  креми за сите типови на кожа и серуми против стареење. Производите се дизајнирани да ти помогнат да постигнеш младешки, блескав и беспрекорен изглед кој ќе создаде чувство на зголема самодоверба.
Безбедни, ефективни и достапни !
Без разлика дали сакаш да ја намалиш појавата на фини линии и брчки или да додадеш волумен и дефиниција на твоето лице.

Овие бредндови ги преплавија социјалните медиуми и докажаа безброј позитивни промени и корекции кои се доказ дека се многу добри за да можеш да ги постигнеш резултатите што ги бараш.

Ти ги претставуваме Cera Ve, Bioderma, Vichy, La Roche -Posay и нивните производи.

Приказната за CeraVe започна во 2005 година откако експертите забележаа дека многу кожни заболувања како што се акни, егзема, псоријаза и сува кожа имаат едно нешто заедничко: компромитирана кожна бариера. Производите на CeraVe содржат низа активни состојки кои се дизајнирани да одговорат на одредени проблеми на кожата, како што се сувост, акни и стареење. Некои од клучните состојки во производите на CeraVe вклучуваат керамиди, кои помагаат да се зајакне природната бариера на кожата, хијалуронска киселина, која помага за хидратација на кожата и ниацинамид, кој може да помогне да се намали воспалението и да се подобри изгледот на фините линии и брчки. Еден од уникатните аспекти на производите на CeraVe е нивната употреба на керамиди. Керамидите се липиди кои природно се појавуваат во кожата и играат клучна улога во одржувањето на бариерната функција на кожата. Производите на CeraVe содржат патентирана мешавина од три есенцијални керамиди кои се дизајнирани да помогнат во обновувањето на бариерата на кожата и да го подобрат нејзиното целокупно здравје и изглед. CeraVe нуди низа производи, вклучувајќи средства за чистење, навлажнувачки, креми за сончање и третмани за одредени проблеми со кожата. Брендот е особено популарен меѓу луѓето со сува или чувствителна кожа поради неговите нежни формулации кои се дизајнирани да го минимизираат ризикот од иритација.

CeraVe Хидратантна крема за лице spf30 52 мл


РАЗГЛЕДАЈ

CERAVE СИТЕ ПРОИЗВОДИ


РАЗГЛЕДАЈ ТУКА 

Vichy е француски бренд за нега на кожа кој нуди низа производи кои се насочени кон различни проблеми на кожата, како што се стареење, сувост и акни. Брендот е познат по своите иновативни формулации кои се засноваат на терапевтските својства на термалната вода богата со минерали, добиена од регионот Vichy во Франција. Производите за нега на кожа се формулирани со низа активни состојки кои се дизајнирани да одговорат на специфичните проблеми на кожата. На пример, нивните производи против стареење содржат состојки како ретинол, хијалуронска киселина и витамин Ц, кои помагаат да се намали појавата на фини линии и брчки и да се подобри текстурата и тонот на кожата. Нивните хидратантни креми содржат состојки како глицерин, шеа путер и керамиди, кои помагаат да се хидрира и да се заштити кожата од стресни фактори на животната средина.

VICHY LIFTACTIV SUPREME Ноќна крема 50 ml


РАЗГЛЕДАЈ

VICHY СИТЕ ПРОИЗВОДИ


РАЗГЛЕДАЈ ТУКА

La Roche-Posay е француски бренд за нега на кожа кој е познат по своите производи кои се формулирани за да се справат со низа проблеми на кожата, како што се акни, стареење, сувост и чувствителност. Брендот е особено популарен меѓу луѓето со чувствителна кожа поради неговите нежни формулации кои се дизајнирани да го минимизираат ризикот од иритација. Производите за нега на кожата на брендот содржат низа активни состојки кои се дизајнирани да одговорат на одредени проблеми на кожата. На пример, нивните производи против стареење содржат состојки како ретинол и витамин Ц, кои помагаат да се намали појавата на фини линии и брчки и да се подобри текстурата и тонот на кожата. La Roche-Posay производи против акни содржат состојки како салицилна киселина и бензоил пероксид, кои помагаат да се отпушат порите и да се намали воспалението или алергиски реакции.

LA ROCHE POSAY EFFACLAR Duo (+) Крем 40ml


РАЗГЛЕДАЈ

LA ROCHE POSAY СИТЕ ПРОИЗВОДИ


РАЗГЛЕДАЈ ТУКА

Bioderma е француска козметика која нуди широк спектар на производи за нега на кожата. Позната е по својата нежна формула која е разработена за да ја помогне во одржувањето на здрава и хидрирана кожа.

Bioderma е најпозната по својата линија Sensibio, која е дизајнирана за луѓе со осетлива кожа. Оваа линија вклучува производи како што се мицеларна вода, крем за лице, крем за тело и средства за чистење на лице, кои го одржуваат хидролипидниот слој на кожата, што го чини погоден за луѓе со осетлива кожа.

Освен Sensibio, Bioderma нуди и други линии на производи, вклучувајќи ги линиите Hydrabio за сува и дехидрирана кожа, Sébium за мазна и акнезна кожа и Photoderm за заштита од сонце.

BIODERMA Sensibio H2O 500ml Мицеларна вода за чувствителна кожа


РАЗГЛЕДАЈ

BIODERMA СИТЕ ПРОИЗВОДИ  


РАЗГЛЕДАЈ ТУКА