❤️CARDHU 18 OLD MALT Виски

Cardhu 18 е сингл малт од фамилијата Cardhu. Неговата единственост е во зреењето во буриња дури 18 години што му дава побогат и комплексен вкус. 18 годишниот Carhu го задржува истиот мек и лежерен стил, но со додадени ноти на овошје и чоколадо.

0,7мл

7,300 ден

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.