100% Whey Gold Standard Протеин 2270гр

2270 гWhey протеинот е планетарно популарен кај сите активни личности поради својата брза апсорпција и богат аминокиселински профил кој нуди обнова и изградба на мускулатура после тренинг.

2270 г

4,599 ден

На залиха

Опис

Златен Стандард по кој се мерат сите останати протеини

Whey протеинот е планетарно популарен кај сите активни личности поради својата брза апсорпција и богат аминокиселински профил кој нуди обнова и изградба на мускулатура после тренинг.

100% Whey Gold Standard е протеинска мешавина која се состои највеќе од whey protein isolates (WPI), најквалитетниот и најчистиот облик на whey протеин кој постои. Покрај тоа содржи и Hydrowhey  – хидролизиран whey протеин кој е еден од најбрзо делувачките и најскапи облици на протеин и whey protein concentrate. Користејки ги whey protein isolate и hydrowhey соединети се 24гр брзоделувачки протеини кои инстантно обновуваат и ја градат мускулатурата со многу помала количина на масти, холестерол, лактоза и останати непотребни состојки во вкусните 100% Whey Gold Standard сервирања. Без сомнение ова е стандардот по кој сите останати се споредуваат.

Без разлика дали сте на калориски рестриктивна диета каде целта ви е да согорите масти и да ја зачувате мускулатурата или сакате да качите на мускулна маса 100% Whey Gold Standard е протеинот за вас. Поради големата искористеност и малата калориска вредност протеинот е одличен како дел од исхрана за согорување масти и поради богатиот аминокиселински профил кој е далеку пред конкуренцијата ќе ви овзможи обнова и качување на квбалитетна мускулна маса.

100% Whey Gold Standard е најпродаваниот и најнаградуваниот протеин во светот

  • голем удел на протеини: 24 гр по сервирање
  • содржи whey protein isolates (WPI)
  • содрќи Hydrowhey – стратешки хидролизирани whey пептиди со мала молекуларна маса
  • Aminogen и останати дигестивни ензими за поголема искористеност
  • преку 4g Глутамин по сервирање
  • Повеќе од 5g BCAA (Леуцин, Изолеуцин и Валин) во секое сервирање

ИЗВЕСТУВАЊЕ:

Проверете го вашиот Optimum Gold Standard 100% Whey преку декларацијата .

Продуктот е најфалсификуваниот протеин. Се работи за храна затоа бидете сигурни што внесувате во вашето тело за да не ги нарушите вашите спортски цели и да го нарушите вашето здравје.

Употреба:

Во шејкер вметнете 250 – 300 мл вода (за подобра апсорпција) или млеко со ниска масленост (за подобар вкус) и растворете 1 сервирање (cca 29g) Gold Standard 100% Whey. Препорачано е да се користи 2 – 3 пати дневно по едно сервирање наутро, после тренинг или било кога сакате да го зголемите вашиот протеински внес.

Збогатете го вашиот шејк со свежо или замрзнато овошје, путер од кикирики, ленено масло и останати состојки кои ќе го претворат вашиот шејк во високопротеински оброк.

Одлично делува заедно и со останати продукти како креатин, глутамин, BCAA или јаглехидрати (декстроза, малтодекстрин и vitargo) и формира моќна комбинација за обнова и изградба на мускулна маса.

Состав:

Нутритивни вредности30,4 g (1 сервирање)100 g
Енергетска вредност113 kcal/ 474 kJ372 kcal/ 1558 kJ
Масти1,1 g3,8
-од кои заситени0,7 g2,3
Јаглехидрати1,8 g5,8
-од кои шеќери1,2 g3,9
Влакна0,6 g1,9
Протеини23,9 g78,5
Сол0.185 g0.610
Натриум74 mg244 mg
Калциум141 mg (58% PU*)463 mg

*Препорачан калориски внес за просечна возрасна личност (8 400 kJ/2 000 kcal)

Овој состав се однесува на Double Rich Chocolate вкусот и во останатите опции вредностите можат да варираат

Состојки: Протеински бленд (изолат од протеин од сурутка* (емулгатор: соја лецитин), концентрат од протеин од сурутка*, хидролизиран изолат од протеин од сурутка*), обезмастено какао во прав, ароми, засладувач (ацесулфам K, сукралоза), комплекс на ензими: амилаза, протеаза, целулоза, бета–Д-галактоза, липаза. *од млеко.

Информации за лаергени: Содржи млеко. Може да содржи траги од глутен, јајца, кикирики и јаткасти плодови.

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.