ABC Design Baby HAZEL Транспортер

HAZEL е модерен и практичен транспортер од новата генерација наменет за користење во возило како седиште за деца од 0-15 месеци или 13 кг телесна тежина.

Може да се користи и со количките на АБЦ Дизајн со помош на соодветен адаптер за поставување кој се купува дополнително. Во возило транспортерот се фиксира со помош на сигурносните ремени на возилото или пак со користење на ISOFIX база.

Важно е да се запомни дека транспортерот секогаш се поставува така да детето биде со лицето наназад.

Седиштето е меко поставено и нуди максимална удобност за децата. Сигурносните ремени за фиксирање на детето во седиштето се исто така меко поставени и не предизвикуваат непријатно триење кај децата.

Покривот на транспортерот нуди максимална заштита од UV зрачење. Малата тежина од само 3,4кг и цврстата рачка овозможуваат лесно и сигурно ракување и пренесување на детето во седиштето.

 

5,990 ден

Исчисти

Дополнителни информации

Боја

,

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.