AFRODITA AQUA MIX Крема за лице

Грижа со 100% вода од кокос !

  • драгоцено масло од јојоба ја штити и ја храни кожата butter путер шеа интензивно ја храни и омекнува 
  • погодна за сите типови на кожа; за мрсна кожа како ноќна нега
  • не остава мрсна марка, апсорбира убаво – идеална како основа за шминка.

50 мл

395 ден

Опис

 

За сите типови кожа 100% кокосова вода Совршена база за шминка 0% парафин и силикон веган.

Главни активни состојки: 100% кокосова вода JOОЈОБИН МАСЛО Исто така познат како течен восок со златна боја, тој е многу сличен на природниот себум на кожата и е богат со витамини, минерали и антиоксиданти. Ја враќа рамнотежата на маснотиите и влагата во кожата и ја подобрува нејзината еластичност.

Ја навлажнува и ја храни кожата. Не ги затвора порите. ШЕТ БУТЕР Тоа е егзотична состојка добиена од семе од семки, таа е исклучително богата со антиоксиданти, масни киселини и витамини.

Ја хидрира кожата, има анти-воспалителни и хранливи ефекти. Грижа со 100% вода од кокос!  драгоцено масло од јојоба ја штити и ја храни кожата butter путер шеа интензивно ја храни и омекнува  по употреба кожата е свиленкаста мека – погодна за сите типови на кожа; за мрсна кожа како ноќна нега  не остава мрсна марка, апсорбира убаво – идеална како основа за шминка.

 

За сите типови кожа 100% кокосова вода Совршена база за шминка 0% парафин и силикон веган.

Главни активни состојки: 100% кокосова вода JOОЈОБИН МАСЛО Исто така познат како течен восок со златна боја, тој е многу сличен на природниот себум на кожата и е богат со витамини, минерали и антиоксиданти. Ја враќа рамнотежата на маснотиите и влагата во кожата и ја подобрува нејзината еластичност.

Ја навлажнува и ја храни кожата. Не ги затвора порите. ШЕТ БУТЕР Тоа е егзотична состојка добиена од семе од семки, таа е исклучително богата со антиоксиданти, масни киселини и витамини.

Ја хидрира кожата, има анти-воспалителни и хранливи ефекти.

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.