AFRODITA BOTANICAL MIX Гел крема за лице

● Витална експлозија за зрачен тен! ● мешавина од витамини Е, Б3 и провитамин Б5 ●  масло од јојоба ● обезбедува интензивна хидратација и заштита на кожата ● има благ антиоксиданс и смирувачки ефект – за мазна кожа – брзо апсорбирање на текстура – идеална како основа за шминка.

50 мл50 мл

395 ден

Опис

За сите типови кожа, витамини Е, Б3 и Б5 Совршена база за шминка 0% парафин и силикон веган.

Главни активни состојки: ВИТАМИНИ Е, Б3 ПРОВИТАМИН Б5 JOОЈОБЕ масло, исто така познат како течен восок со златна боја, тој е многу сличен на природниот себум на кожата и е богат со витамини, минерали и антиоксиданти.

Ја враќа рамнотежата на маснотиите и влагата на кожата и ја подобрува нејзината еластичност. Ја навлажнува и ја храни кожата. Не ги затвора порите.

● Витална експлозија за зрачен тен! ● мешавина од витамини Е, Б3 и провитамин Б5 ●  масло од јојоба ● обезбедува интензивна хидратација и заштита на кожата ● има благ антиоксиданс и смирувачки ефект – за мазна кожа – брзо апсорбирање на текстура – идеална како основа за шминка.

За сите типови кожа, витамини Е, Б3 и Б5 Совршена база за шминка 0% парафин и силикон веган.

Главни активни состојки: ВИТАМИНИ Е, Б3 ПРОВИТАМИН Б5 JOОЈОБЕ масло, исто така познат како течен восок со златна боја, тој е многу сличен на природниот себум на кожата и е богат со витамини, минерали и антиоксиданти.

Ја враќа рамнотежата на маснотиите и влагата на кожата и ја подобрува нејзината еластичност. Ја навлажнува и ја храни кожата. Не ги затвора порите.

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.