AFRODITA BOTANICAL MIX Крема за лице

● Витамински хидрирачки коктел за кожата! ● мешавина од витамини Е, Б3 и провитамин Б5 ● со путер од ши и масло од девица јојоба обезбедува негување, што ја прави кожата мека како кадифе – погодна за сите типови на кожа; за мрсна кожа како ноќна нега – не остава мрсен остаток – брзо апсорбирање на текстура – идеален како основа за шминка.

50 мл50 мл

395 ден

Опис

За сите типови кожа, витамини Е, Б3 и Б5 совршена база за шминка 0% парафин и силикон веган

Главни арктивни состојки: ВИТАМИНИ Е, Б3 ПРОВИТАМИН Б5 JOОЈОБА масло, исто така познат како течен восок со златна боја, тој е многу сличен на природниот себум на кожата и е богат со витамини, минерали и антиоксиданти.

Ја враќа рамнотежата на маснотиите и влагата во кожата и ја подобрува нејзината еластичност. Ја навлажнува и ја храни кожата. Не ги затвора порите.

● Витамински хидрирачки коктел за кожата! ● мешавина од витамини Е, Б3 и провитамин Б5 ● со путер од ши и масло од девица јојоба обезбедува негување, што ја прави кожата мека како кадифе – погодна за сите типови на кожа; за мрсна кожа како ноќна нега – не остава мрсен остаток – брзо апсорбирање на текстура – идеален како основа за шминка.

За сите типови кожа, витамини Е, Б3 и Б5 совршена база за шминка 0% парафин и силикон веган

Главни арктивни состојки: ВИТАМИНИ Е, Б3 ПРОВИТАМИН Б5 JOОЈОБА масло, исто така познат како течен восок со златна боја, тој е многу сличен на природниот себум на кожата и е богат со витамини, минерали и антиоксиданти.

Ја враќа рамнотежата на маснотиите и влагата во кожата и ја подобрува нејзината еластичност. Ја навлажнува и ја храни кожата. Не ги затвора порите.

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.