AFRODITA Чичково масло за сите типови коса 3 во 1

50 мл

251 ден

Опис

Чичково масло за сите типови на коса, кој го спречува прекумерното опаѓање на косата и го храни и зајакнува скалпот. Содржи витамин Е.

Чичково масло – Погоден за полесна коса, ја подобрува структурата на косата и помага при прекумерно опаѓање на косата, позитивно влијае врз нега на врвовите на косата и го ревитализира скалпот.

Основни масла – Етеричните масла продираат длабоко во внатрешноста на косата и го стимулираат растот на поздрава и поквалитетна коса со стимулирање на циркулација во коренот. Есенцијалното масло од лаванда го зајакнува коренот на косата. Есенцијалното масло од рузмарин го стимулира растот на косата и помага при спречување на првут.

Витамин Е – Витамините ја одржуваат косата еластична и спрпечуваат да се крши. Витаминот Е работи ефикасно против сува и уморна коса.

Употреба: Со нежна масажа се нанесува на скалпот и косата се до врвовите. За мрсна коса, се остава да делува 10 до 15 минути и потоа се мие. Кај сува и оштетена коса се користи после миење на косата.

Дополнителни информации

Пакување (ml, l)

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.