AFRODITA Масло од орев за темна коса 3 во 1

 

50 мл

251 ден

Опис

Екстрактот од природен орев ја храни и обновува темната коса и го збогатува нејзиниот сјај. Маслото содржи витамин Е, кој го стимулира растот и ја штити косата од надворешните штетни влијанија.

Масло од орев – богато со омега 3 масни киселини, киселини, протеини, јаглехидрати, минерали и витамини, особено А, Б, Ц и Е.

Маслиново масло – ја храни косата, и дава сјај и еластичност.

Витамин Е – ја одржува косата еластична и спречува да се крши. Витаминот Е делува позитивно врз сува и оштетена коса.

Употреба: Со нежна масажа се нанесува на скалпот и целата коса. За мрсна коса, се остава да делува 10 до 15 минути, а потоа се мие. За нега на сува коса, маслото се нанесува по целата коса по миењето.

Дополнителни информации

Пакување (ml, l)

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.