Dr.Konopka’s ANTI-DANDRUFF Органски регенератор за коса од камилица против првут

ПРОТИВ ПРВУТ • СМИРУВАЊЕ
ЕКСТРАКТ ОД КОЊСКА ДЕТЕЛИНА • ВОДА ОД КАМИЛИЦА • МАСЛИНОВО МАСЛО –

500 мл

335 ден

Опис

Органска сертифицирана линија за нега на коса против првут, која содржи специјално хербално масло N37 од рецептот на Др. Конопка, сертифицирано од BDIH COSMOS. Органските екстракти од камилица и коњска детелина, помагаат во смирувањето на кожата на скалпот, додека истовремено ја прават косата да изгледа блескава и здрава.

 

98% состојки од природно потекло сертифицирано од BDIH Standard согласно со стандардот COSMOS ORGANIC

 

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете и масирајте на коренот на косата. Оставете го да делува 2-3 минути.

 

СОСТОЈКИ (INCI): MELILOTUS ALBUS FLOWER/LEAF/STEM EXTRACT*, SODIUM COCO-SULFATE, AQUA, LAURYL GLUCOSIDE, COCAMIDOPROPYL BETAINE, CHAMOMILLA RECUTITA FLOWER WATER*, OLEA EUROPAEA FRUIT OIL*, HELIANTHUS ANNUUS HYBRID OIL*, MELALEUCA ALTERNIFOLIA LEAF OIL*, ARGANIA SPINOSA KERNEL OIL*, MACADAMIA TERNIFOLIA SEED OIL*, SIMMONDSIA CHINENSIS SEED OIL*, RUBUS IDAEUS SEED OIL*, OENOTHERA BIENNIS OIL*, ROSMARINUS OFFICINALIS LEAF OIL*, HELIANTHUS ANNUUS SEED OIL*, CALENDULA OFFICINALIS FLOWER EXTRACT*, RUBUS CHAMAEMORUS FRUIT EXTRACT*, ARNICA MONTANA FLOWER EXTRACT*, TOCOPHEROL, CITRIC ACID, BENZYL ALCOHOL, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE.

(* = состојка од органско земјоделство, ** = составено од органски состојки)

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.