SIXTHSENSE АНТИОКСИДАНТЕН ТОНИК СО КАКАДУ ЕКСТРАКТ 250мл

Антиоксидантниот тоник со екстракт од какаду слива претставува антиоксидантен витамински коктел за кожа полна со свежина, сјај и максимална блескавост.
Какаду сливата содржи најголемо количество на витамин Ц, моќен антиоксиданс кој стимулира производство на колаген, ги уништува слободните радикали кои се главни виновници за опуштеност и безживотност на кожата. Богата е со галска киселина, елагинска и фолна киселина. Воедно ја зајакнува влажноста и хидратацијата и ја намалува појавата на првите знаци на стареење – фини линии или брчки.
Антиоксидантниот тоник содржи активни состојки како што се екстракт од какаду слива, глицерин, алое вера, витамин Б5, зелен чај и алантоин кои ја обновуваат заштитната бариера на кожата и поттикнуваат нејзина регенерација.
Овој лесен и негувачки тоник претставува активен третман за зголемување на тонусот и цврстината на кожата. Кожата ќе се чувствува мека, еластична, освежена и хидрирана.
Интензивно хидрира, превенира стареење,го изедначува тонот на лицето и ја редуцира пигментацијата. Лесната и освежувачка текстура ја обезбедува хидратацијата која и е потребна на кожата за прекрасен и здрав изглед.
Погоден е за сите типови на кожа и овозможува лесна апсорбција .
100 пати повеќе витамин Ц

570 ден

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.