Археологија

ДОЗНАЈ:

 • што е археологија
 • кои биле големите археолози
 • кои се најзначајните археолошки откритија
 • какво школо ти е потребно за да станеш археолог
 • што спаѓа во археолошки алати
 • што е убаво, а што е тешко во археологијата
Автор: Весна Бикиќ
Издавач: ПОЛИЦА
Жанр: Литература за деца
Број на страници: 30
Година на издание: 2018

250 ден

На залиха

Опис

 

 

ПРОБАЈ:

 • да ја утврдиш староста на предметите во твојот дом
 • да извршиш ископување во дворот
 • да ги составиш деловите на скршената чинија
 • да ги опишеш предметите што си ги открил
 • да нацрташ слика од откопаниот предмет
 • да направиш дневник на истражувања

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.