ARIETE GARMENT STEAMER ВЕРТИКАЛНА ПЕГЛА НА ПАРЕА

Две години гаранција

Пеглајте и дезинфицирајте ги ткаенините, завесите и облеката директно од закачалката.

Пареа за 30 секунди.

Доставени се 2 четки

• Моќност од 1200W

• Континуирана пареа

• Капацитет на резервоарот: 260ml

• Лесен за складирање

• Должина на кабел: 2,5м

* Веднаш подготвен, за брзи допири

• Отстранлив резервоар

• Светло за вклучување/исклучување

* Вертикална пареа Додатоци * Четка *Додаток за влакненца * Чаша за Мерење

2,499 ден

Опис

Револуционизирајте го вашиот начин на пеглање! Со вертикалната пеглање на Ariete, имањето секогаш совршена гардероба станува детска игра. Подготвен за неколку минути, лесен и лесен за ракување, ви овозможува удобно да ги пеглате и дезинфицирате облеки без да користите даска за пеглање или да направите брзи допири на јакни, кошули и палта. Плочата од не’рѓосувачки челик е деликатна и ефективна на ткаенините, што ги прави меки и опуштени со само неколку потези. Вертикалната пегла можете да ја користите за освежување на завесите или престилките на вашето дете, но и за дезинфекција на перничињата и софите во спалната и дневната соба доколку имате милениче дома. Вертикалната пегла на пареа е толку удобна и лесна што можете да ја ставите во вашиот куфер и секогаш да ја носите со себе дури и на службени патувања или на одмор: се претвора во ваша совршена пегла за патување! Вертикалната пеглачка ќе ви овозможи да ги пеглате кошулите и многу полесно и без никаков напор и е опремена со четка со влакна и четка за влакненца која ќе се користи според ткаенините што треба да се пеглаат или освежат. Вертикалната пегла на пареа е безбедна: по 8 минути неактивност, автоматски се исклучува.

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.