ARIETE KETTLE VINTAGE 1 LT. КЕТЛЕР ЗА ВОДА ЗЕЛЕН

Елегантните и модерни форми инспирирани од безвременскиот Vintage стил се комбинираат со ефикасноста на техничките решенија на Arieta, давајќи живот на комплетната палета на мали апарати за домаќинство. Денес, линијата на производи Vintage вклучува голем број производи наменети за подготовка на оброци. Асортиманот продолжува да се збогатува од година во година со цел да одговори на растечките потреби на потрошувачите.

Две години гаранција

3,299 ден

Опис

Новиот бокал со капацитет од 1 L (модел 2868) ги потврдува победничките карактеристики кои го карактеризираат асортиманот: силни ретро линии, метално куќиште и три достапни бои (зелена, сина, беж). Благодарение на ладните ѕидови кои ви овозможуваат удобно да го транспортирате бокалот и да го поставите на која било површина надвор од основата, ергономската рачка и системот за автоматско исклучување, овој додаток станува сигурен и едноставен придружник, идеален за вашите моменти на релаксација.

  • Стил во кујната: неговата уникатна форма и пастелни бои го прават чајникот идеален функционален и естетски додаток на вашата кујна.
  • Се исклучува: кога бокалот ќе ја достигне вистинската температура, тој сам се исклучува, обезбедувајќи максимална безбедност и мир на умот.
  • Користете го и за тестенини: зовријте вода за само 3 минути и искористете ја водата за да готвите тестенини. Ефикасен трик кој заштедува драгоцено време
  • Безжична основа: безжичната основа од 360 ° ви овозможува да го откачите телото на бокалот и да го доведете директно до масата.
  • Капацитет: 1 литар
  • Моќност:: 1630 w
  • Автоматско исклучување
  • Основата се ротира за 360 степени

Винтиџ електричен бокал со капацитет од 1 литар

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.