ARIETE RICE COOKER & SLOW COOKER ГОТВАЧ ЗЕЛЕН

Две години гаранција

Со Електричниот готвач за ориз можете да го подготвите вашето омилено Суши дома , но не е само тоа!

Електронска контрола со 5 функции: ориз, тава, пареа, загревање, бавно готвење

Капацитет на ориз од 1,8 литри (10 чаши)

Капацитет на течности од 3 литри

Моќност 650 W

Сад со нелеплива керамичка обвивка, отстранлив и лесен за перење

Транспарентен стаклен капак за контрола на готвењето

Пароброд од пластична корпа

Должина на кабел 1,2 mt

Садот може да се стави во рерна на 180/200 степени за да заврши посебно готвење

Чувајте го топло 24 часа

Додатоци: мерна чаша, лажица, држач за капак, кошница за пареа

5,599 ден

Опис

Готвењето обичен ориз за подготовка на вашите омилени ориентални јадења нема повеќе тајни! Со Rice Cooker од Ariete, линијата Vintage е збогатена со совршен готвач за ориз, не само за да се готви оризот до совршенство, туку и многу други јадења, избирајќи помеѓу печење или готвење на пареа. Многу функции во еден производ со непогрешлив Vintage дизајн на Ariete: меки линии, ретро расположение и пастелни бои за да и дадат допир на стил и вкус на вашата кујна!

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.