ARIETE VAPORÌ JET ЧИСТАЧ НА ПАРЕА

Две години гаранција

Парен пиштол со алуминиумски котел од 250 цц. Притисок 3,5 бари. Подгответе се на пареа за 3 минути. Автономија до 15 минути. Доставен комплет за додатоци.

• Капацитет на алуминиумски бојлер 250 cc

• Светло за вклучување/исклучување

• Безбедносно капаче за полнење

• Моќност: 900 вати Додатоци

• Флексибилно црево

• Чистач на прозорци

• Додаток за тапацир со крпа

• Млазница

• Тркалезна четка

• Аголна млазница од 90°

• Инка и мерка

2,699 ден

Опис

Ниту еден агол од куќата нема да биде поштеден. Со рачниот чистач на пареа на Ariete Vaporì Jet ќе успеете длабоко да ги исчистите дури и најнезгодните агли во вашата куќа, потпирајќи се на природната ефикасност на пареата против бактерии и бактерии. Благодарение на богатиот комплет со доставени додатоци, ќе можете да ги санирате површините на вашата куќа за кратко време со помош на Vaporì Jet, создавајќи безбедна средина за себе и за целото семејство. Пареата од 100° целосно дезинфицира, елиминирајќи 99,9% од бактериите и бактериите, на сосема природен начин, без потреба од додавање хемиски детергенти во обичната вода од чешма. Vaporì Jet ја достигнува температурата од 100° потребна за емитување на пареа за само 3 минути и обезбедува 8 минути континуирано време на парење. Додатоци испорачани со Vaporì Jet се: четка со крпа идеална за дезинфекција и освежување на домашниот текстил, како што се завеси и софи; додаток за продолжетоци и чистење на прозорци за чистење на стакло, огледала, прозорци и туш кабини лесно и без да остават ленти; млазница за инјектор за отстранување на тврдоглавата и обложена нечистотија, како што е онаа на кујнската плоча; Под агол од 90° за дофат и чистење на најскриените точки на куќата, како што е задниот дел на радијаторите; повеќенаменска тркалезна четка за стругање и дезинфекција на која било друга површина.

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.