ARIETE XVAPOR COMFORT ПОВЕЌЕНАМЕНСКИ ЧИСТАЧ НА ПАРЕА

Две години гаранција

Ги чисти, одмастува и дезинфикува сите површини во куќата благодарение на моќта на пареата. Убива 99,9% од бактериите и бактериите. На пареа се подготвува за 6/7 минути. Вклучен комплет за додатоци.

• 1500W

• Котел од нерѓосувачки челик

• Капацитет на котелот 1200 ml (корисен)

• Време на загревање 6/7 минути

• Притисок 5 BAR макс

• Заштитна капа и безбедносен пиштол

• Вклучено светло/ Светло за подготвена пареа

• Копче ON/FF

• Вклучени се многу додатоци

• Работно време 45 минути Безбедносно капаче Комплет за целосно прикачување Power on Full Додатоци

• 2 парчиња продолжена цевка

• Адаптор/млазница

• Адаптер за четка за подот

• Четка за под

• Четка за прозорци

• Голема тркалезна четка

• Мала тркалезна четка

• Инка • Чаша за Мерење

• Млазница со висок притисок

• Четка за тапацир со крпа

• Крпа за четка за под

7,399 ден

Опис

XVapor Comfort е супер компактен и лесен повеќенаменски чистач на пареа од Ariete дизајниран за секојдневно чистење на куќата. Микробите и бактериите можат да демнат на која било површина, како што се подови, бања, тела, рингли, но и софи, завеси и теписи, па затоа Ariete одлучи да го опреми чистачот на пареа со огромен комплет заменливи додатоци, кои се погодни за длабоко чистење, дури и најскриените агли. Всушност, со XVapor Comfort ќе најдете: доградба за да стигнете до највисоките точки на куќата, излив за одмастување, средство за чистење прозорци со четки, 2 големи и мали тркалезни четки, излив од 90° идеален за дезинфекција на радијаторите, четка за ткаенина со крпа за качулка за софи, душеци, завеси и микрофибер крпа за подови и теписи. Предностите од користењето на пареата за хигиена во домот се многу: пареата е природен средство за дезинфекција, кое уништува 99,9% од бактериите, бактериите, грините и алергените, правејќи го вашиот дом побезбеден за вас и вашето семејство. Пареата е еколошка затоа што не ѝ се потребни хемиски детергенти или детергенти за да ја дише својата моќ на чистење: не ја загадувате околината и заштедувате пари, бидејќи само со вода од чешма можете ефективно да ја исчистите целата куќа.

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.