AURA FIKSATOR FIX AND MIST Setting Spray спреј

2 во 1 – ја хидрира кожата и ја фиксира шминката

FIX ME Поправач на шминка, чија примарна улога е да ја „заклучи“ шминката и на тој начин да спречи нејзино размачкување и избледување, FIX и MIST има двоен ефект – ефикасно фиксирање на шминка, додека истовремено делува како производ за нега на лице. Затоа, може да се користи самостојно, во текот на денот, кога и да посакате да го освежувате тенот, или како средство за фиксирање на шминка за да и помогнете на вашата шминка да се покаже отпорна на надворешни фактори, како што се топлината или влажноста, и да остане стабилна дури осум часови
Не само што шминката трае подолго, туку и спречува да се размачкува, да влегува во фини линии или да се собира околу усните, во аглите на очите и на очните капаци.

Иновативната формула е погодна за секојдневна употреба, како дел од рутината за нега. Таа е соодветна за сите типови на кожа – не е комедогена и не предизвикува неправилности на лицето, но обезбедува ефект на хидриран, здрав и светлосен тен!

Совет за апликација:
спреј на лицето од растојание од 30 см, без претходно тресење.

288 ден

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.