AURA PREP&GLOW Холограмската база за шминка

Холограмска база за шминка, кожата ја прави мазна и матирана, а неправилностите ги прави помалку видливи па затоа на пудрата, како и на секоја друга шминка после неа ѝ го дава максималниот ефект кој станува долготраен.
Не мора да се користи исклучиво кога сакате full makeup – oдлична е и за самостојна употреба.
Редовното користење на овој прајмер придонесува за општата добра состојба и здравјето на кожата така што го одржува оптималното ниво на хидратација

440 ден

Опис

• сквалан, антиоксиданс кој природно се наоѓа во кожата и кој совршено ја хидрира, спречува прекумерно губење на вода и сушење, ја прави мека и еластична, и ја забрзува регенерацијата на
кожата. Поради сите овие својства, скваланот се наоѓа во голем број anti-age производи
за нега на лицето. Докажано е дека е некомедоген, од природно потекло.
• Xемисквалан, кој овозможува лесно и рамномерно нанесување
на базата, ѝ дава лесна текстура и го спречува чувството на прекумерни маснотии. Тој е од растително потекло, некомедоген и eco friendly.
• Xијалуронска киселина идентична на онаа што е природно присутна во нашата кожа која му дава сјај на лицето.
• Cиликонска база која механички ги пополнува сите нерамнини на кожата и ја прави мазна, ги прикрива несовршеностите и по нанесувањето на кожата ѝ дава свиленкасто пудрест ефект.
• Cостојки кои го апсорбираат вишокот маснотии, па кожата долго време останува мат.
• Пигмент кој има двоен ефект да го неутрализира црвенилото на кожата така што ја пропушта зелена светлина и прави кожата да блеска така што рефлектира црвена боја, што дополнително ја прави кожата да изгледа блескава и поубава.
Значи, Aura PREP&GLOW

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.