AYURVEDA Ајурведски путер за лице и тело Sweet Patchouli со масло од смиље

Путерот за тело и лице ги содржи сите хранливите состојки кои ја хидрираат и длабински ја хранат вашата кожа. Нашиот путер е направен од природни состојки и е погоден за сите типови на кожа /#vata,#pitta, #kafa типови според Ајурведата, ја хидрира кожата, ги намалува брчките, го забавува процесот на стареење и дава видливи резултати по само неколку дена употреба. Нашиот путер за тело е направен од најхранливите озонирани природни масла, ајурведски билки, зачини и путери кои на вашата кожа првенствено ќе и дадат здрав, мек,сјаен и младешки изглед.

Бенефити од редовното користење:

• Ја хидрира кожата

• Формира заштитен слој околу кожата

• Помага против осип на кожата и егзема

• Содржи корисни антиоксиданти како витамин Ц, Е и А

• Содржи природни антивоспалителни својства и штити од УВ

• Без конзерванси, хемикалии, парабен и додатни мириси.

• Позитивни ефекти врз стареење

Начин на употреба:

Нанесете многу мала количина од путерот на малку влажно лице и тело. Хранливите и исцелителските состојки продираат длабоко во сите слоеви на кожата.

Пакување: 330ml

2,900 ден

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.