AYURVEDA Чај антидепресив

Депресијата е честа состојба на менталното здравје која може негативно да влијае на тоа како се чувствувате, размислувате и дејствувате, често предизвикувајќи општо губење на интерес за работите и постојано чувство на тага.

Во благи форми, билните чаеви може да делуваат за да го подигнат вашето расположение и да се борат со физичките симптоми на депресија.  Со векови луѓето пијат билен чај поради неговите природни придобивки и пријатен вкус.

Постојат студии кои сугерираат дека пиењето чај може да биде корисно во лекувањето на депресијата.

Пиењето на чаеви може да помогне при благи симптоми на депресија.  Но, важно е да се знае дека депресијата е сериозна состојба на менталното здравје.  Ако депресијата го попречува вашиот секојдневен живот, разговарајте со вашиот лекар.

Овој микс на билки и овошја е специјално направен за да го подигне вашето расположение за најкусо можно време.

Тегличката содржи околу 20 конзумирања

1,000 ден

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.