URTEKRAM Baby Zinc Cream Антиалергиска крема за бебиња

СМИРУВАЊЕ • ЗАШТИТА
ЦИНК ОКСИД • МАСЛИНОВО МАСЛО • АЛОЕ ВЕРА • ШЕА ПУТЕР

75мл

595 ден

Опис

Заштита и смирување е токму она што му е потребно на бебето за смирување на црвенилото на кожата. Алое вера, шеа путер и маслиново масло во комбинација со цинк, без да биде употребуван било каков вид на дополнителен мирис во составот, ги смирува иритациите и го намалува црвенилото кај бебето.

 

21% состојки од органско потекло

64% состојки од органско потекло, без вода и минерали

100% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife согласно со стандардот COSMOS ORGANIC

 

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на кожата и нежно масирајте се до целосно впивање.

 

ВАЖНО: ПРОИЗВОДОТ Е ТЕСТИРАН И ПОСЕДУВА СЕРТИФИКАТ ДЕКА НЕ СОДРЖИ НИКАКВИ АЛЕРГЕНИ.

 

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, ZINC OXIDE, OLEA EUROPAEA FRUIT OIL*, ALOE BARBADENSIS LEAF EXTRACT*, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER*, GLYCERIN**, POLYGLYCERYL-3 DICITRATE/STEARATE, CETYL ALCOHOL, GLYCERYL STEARATE SE, ZEA MAYS STARCH*, LYSOLECITHIN, GLYCERYL CAPRYLATE, XANTHAN GUM, TOCOPHEROL, BETA-SITOSTEROL, SQUALENE.

(* = состојка од органско земјоделство, ** = составено од органски состојки)

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.