Baileys Original Irish Cream со подарок

Baileys Original Irish Cream со подарок две мини шишенца за послужување.

Креиран во 1974 како сосема нова категорија на пијалак кој се произведува само во Даблин

Уникатен рецепт со крем, шеќер, какао и ирско виски, без конзерванси и адитиви

За неговото производство се користи млеко само од ирски крави и тоа во количина од 72 милион галони за една година

1,305 ден

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.