BASTET NOIR MINT BAREBACK MAXI DRESS

Зелениот летен фустан со боја од нане е совршена за ноќно излегување. Има отворен грб со затворање на три копчиња. Предниот дел има длабоко деколте и нежни набори околу рамената и струкот со детални наметки на ракавите и драматичен страничен пресек на бутот.

Сите парчиња од Bastet Noir се направени само по нарачка. Немаат залихи,  така што секое парче облека што ќе го продадеме е направено од нула. Како бренд за облека, силно веруваат дека ставањето персонализација пред масовното производство е навистина важно, бидејќи сакаат да изградат одржлив бренд што создава безвременски парчиња облека што ќе ги имате во вашата гардероба за следните години.

Ткаенина: Свила

9,200 ден

Исчисти

Опис

Рок за достава од 1-3 работни дена

Моделот е висок 180 см и носи големина EU36.

Произведено во Македонија

Дополнителни информации

Величина

34, 36, 38, 40, 42, 44

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.