BASTET NOIR THE FREYA DRESS

Подгответе се да го осветлите ноќното небо со THE FREYA фустанот со ѕвезди.

Овој фустан е направен од најудобната жoржет свила, која доаѓа со print ѕвезди на црна основа. 

9,900 ден

Исчисти

Опис

Пустинското сонце е инспирирано од жени авантуристи чиј див нескротлив дух и жед за освојување на непознатото, во момент во историјата кога жените имаа толку малку права, беше храбар татнеж за будење и ослободување на жените. Овие хероини од стравопочит, секоја со своја импресивна приказна за раскажување се суштества што се восхитуваат и кои живееле според туѓи правила, освен по сопствени. Тие се спротивставија на конвенцијата со одење низ пустини, по патеки за генерации жени кои ќе ги следат нивните чекори и според нашето скромно мислење тие заслужуваат медали, но бидејќи ние немаме овластување да им доделиме еден, ќе треба да бидат доволни пофалби и фустан именуван по нив, се разбира. Тоа е наш начин да покажеме благодарност за нивната храброст.

Рок за достава 3-5 работни дена

Дополнителни информации

Величина

36, 38, 40, 42, 44

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.