BASTET NOIR THE LAMPE DRESS Фустан

Податоци за производот:

  • Две странични џебови
  • Долги ракави
  • Две детали за предниот дел на бродот

Ткаенина: 100% Памук.

9,944 ден

Исчисти

Опис

Шаблонот врба на овој фустан е надополнет со памучна ткаенина која паѓа нежно на секоја силуета на телото и ја следи секоја крива. Ракавите  се комбинација на лилјаци и форми на ѕвонче со еластичен опсег на глуждот за зглобовите. Фустанот има и јака  со копчиња што се спуштаат низ целиот фустан.

Можете да одврзете неколку копчиња за да додадете драматичен отвор или да ги закопчате доколку сакате да бидете пристојни. Но, кој навистина го сака тоа 🙂 ?

Необични времиња повикуваат на чудни мерки, така што со секој фустан, доаѓа со бесплатен капак за лице од истиот материјал 🙂

ПОДГОТОВКИ: Сите наши парчиња се направени само со нарачки. Ние не чуваме залихи, така што секое парче облека што го продаваме е направено за вас и по ваши мерки. Како бренд за облека, ние силно веруваме дека ставањето персонализација пред масовното производство е навистина важно, бидејќи сакаме да изградиме одржлив бренд што создава безвременски парчиња облека што ќе ги имате во вашата гардероба за наредните години.

Кога ќе изберете за да ви изработат по ваши мерки, внесете ги следниве мерења во делот за белешки:

– Гради

– Половината

– Колковите

– Должина на раката

– Должина од рамената до таму каде што сакате да биде завршениот полите

– Висина

Моделот е висок 180 см и носи големина EU36 / US4 / UK8

Рок за производство од 3-5 работни дена

 

Дополнителни информации

Величина

36, 38, 40, 42

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.