BASTET NOIR THE ORI DRESS Фустан

Податоци за производот:

  • Две странични џебови
  • Долги ракави
  • Две детали за предниот дел на бродот
  • Скриен страничен патент

Ткаенина: 100% Памук.

 

9,944 ден

Исчисти

Опис

Шаблонот врба на овој фустан е надополнет со памучна ткаенина која паѓа нежно на секоја силуета на телото и ја следи секоја крива. Sвонезстите ракави додаваат допир на богатство на формата и корсетот во форма на каросерија се прилагодува на буквално секој тип на тело. Ние го направивме ова можно затоа што додадовме детали за зачувување на задниот дел и скриен патент за да се осигураме дека е прилагодлив. Зар не сме генијалци?

Необичните времиња повикуваат на чудни мерки, така што со секој фустан, доаѓа со бесплатен капак за лице од истиот материјал 🙂

ПОДГОТОВКИ: Сите наши парчиња се направени само за нарачки и не чуваме залихи. Како бренд за облека, ние силно веруваме дека ставањето персонализација пред масовното производство е навистина важно, бидејќи сакаме да изградиме одржлив бренд што создава безвременски парчиња облека што ќе ги имате во вашата гардероба за наредните години.

Кога ќе изберете CUSTOM за да ви изработат по ваши мерки, внесете ги следниве мерења во делот за белешки:

– Гради

– Половината

– Колковите

– Должина на раката

– Должина од рамената до таму каде што сакате да биде завршениот полите

– Висина

Моделот е висок 180 см и носи големина EU36 / US4 / UK8

Рок за производство од 3-5 работни дена

Дополнителни информации

Величина

36, 38, 40, 42

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.