BASTET NOIR THE OTRE JUMPSUIT Комбинезон BASTET NOIR THE OTRE JUMPSUIT

Податоци за производот: 

  • Затворање на предното копче 
  • Скриен патент
  • Четири товарни џебови со товар
  • Две странични џебови

Ткаенина: 100% ЛенItem details: Front Button Closure, hidden zipper,four cargo front pockets ,two side pockets.

Fabric: 100% LINEN

10,740 ден

Исчисти

Опис

Товарни џебови поставени на бистата и колковите со строги линии на џебот.

Има детален пресек во задниот дел со две дебели ленти кои обликуваат на квадратно деколте и еластичен детал за половината. Долниот дел има должина на глуждот, широки ногавивици со скриен заден патент.

Необичните времиња повикуваат на чудни мерки, така што со секој фустан, доаѓа бесплатен капак за лице од истиот материјал. 🙂

ПОДГОТОВКИ: Сите наши парчиња се направени само за нарачки. Ние не водиме попис, така што секое парче облека што го продаваме е направено од нула. Како бренд за облека, ние силно веруваме дека ставањето персонализација пред масовното производство е навистина важно, бидејќи сакаме да изградиме одржлив бренд што создава безвременски парчиња облека што ќе ги имате во вашата гардероба за наредните години.

Кога ќе изберете да ви направиме по ваши мерки , внесете ги следниве мерења во делот за белешки:

  • Гради
  • Половината
  • Колковите
  • Висина

Ткаенина: 100% Лен

Моделот е висок 180 см и носи големина EU36 / US4 / UK8

Рок за производство од 3-5 работни дена

With cargo pockets placed on the bust and hips, the jumpsuit’s apparent strict lines are softened by the pastel baby blue shade of the linen. It has a cutout detail in the back with two thick straps shaping a squared neckline and an elastic waist detail. The bottom part has ankle length, wide legged pants with hidden back zipper. Weird times calls for weird measures, so with every dress, comes a free face cover from the same material. 🙂

ITEM DETAILS:

– Front Button Closure

– Hidden Zipper

– Four Cargo Front Pockets 

– Two Side Pockets

MADE TO ORDER:All our pieces are made to order only. We don’t keep inventory, so every clothing piece we sell is made from scratch. As a clothing brand we strongly believe that putting personalization before mass production is really important, as we want to build a sustainable brand that creates timeless clothing pieces you’ll have in your wardrobe for years to come.

When you select CUSTOM please enter the following measurements in the notes section:

– Bust

– Waist

– Hips

– Outer seam

– Inner seam

– Total Rise

– Height

FABRIC: 100% LINEN

The model is 180cm high and wears size EU36/US4/UK8

Дополнителни информации

Величина

36, 38, 40, 42

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.