BASTET NOIR THE THALE Фустан

Податоци за производот:

  • Два предни џебови,
  • Две украсни копчиња,
  • Заден шлиц,
  • Скриен патент.

Ткаенина: 100% Свила.

 

 

ITEM DETAILS: Two front pockets, two decorative buttons, back slit, hidden zipper.

Fabric: 100% georgette silk.

 

9,318 ден

Исчисти

Опис

THALE Фустанoт Со тенки ленти кои го поврзуваат деколтето со трапез, фустанот Thale е вистинската мешавина на секси и елегантен фустан.

Фустанот има два предни џебови и едноставен појас на половината со две украсни копчиња. На задниот дел, фустанот има драматичен среден пресек, така што кога одите, шета со вас и додава малку одблесок. Необичните времиња повикуваат на чудни мерки, така што со секој фустан, доаѓаат бесплатни капаци за лице од ист материјал. 🙂

ПОДГОТОВКИ: Сите наши парчиња се направени само за нарачки. Ние не водиме попис, така што секое парче облека што го продаваме е направено од нула. Како бренд за облека, ние силно веруваме дека ставањето персонализација пред масовното производство е навистина важно, бидејќи сакаме да изградиме одржлив бренд што создава безвременски парчиња облека што ќе ги имате во вашата гардероба за наредните години.

Кога ќе изберете да ви направиме по ваши мерки , внесете ги следниве мерења во делот за белешки:

  • Гради
  • Половината
  • Колковите,
  • Висина

Моделот е висок 180 см и носи големина EU36 / US4 / UK8

Рок за производство од 3-5 работни дена

With thin straps that connect the trapeze neckline, the Thale dress is just the right mix of sexy and classy. The Dress has two front pockets and simple waistband with two decorative buttons. At the back, the dress has a dramatic middle slit so when you walk, it walks with you and adds a bit of flare. Weird times calls for weird measures, so with every dress, comes a free face covers from the same material. 🙂

ITEM DETAILS:

– Two Front Pockets 

– Two Decorative Buttons

– Back Slit

– Hidden Zipper

MADE TO ORDER:All our pieces are made to order only. We don’t keep inventory, so every clothing piece we sell is made from scratch. As a clothing brand we strongly believe that putting personalization before mass production is really important, as we want to build a sustainable brand that creates timeless clothing pieces you’ll have in your wardrobe for years to come.

When you select CUSTOM please enter the following measurements in the notes section:

– Bust

– Waist

– Hips

– Length From Shoulders To Where You Want The Finish Hem To Be

– Height

FABRIC: 100% GEORGETTE SILK

The model is 180cm high and wears size EU36/US4/UK8

Дополнителни информации

Величина

36, 38, 40, 42

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.