BASTET NOIR THE WINONA BLAZER Палто

Податоци за производот: детали за два копчиња на ременот, два предни џебови, прозорец шема.

Ткаенина: 20% кашмир и 80% волна.

Item details: Sewn in belt, тwo button belt detailing, fully lined, two front pockets , caramel windowpane pattern.

Fabric: 20% cashmere & 80% wool

 

16,573 ден

Исчисти

Опис

WINONA палтото е изработено од мешавина од кашмир.

Овој блејзер се одликува со преголема силуета, сошиени  влошките на рамото, детали за копчињата на половината и предните џебови. Целосно наредени.

Податоци за производот:

Детали за два копчиња на ременот

Два предни џебови

Прозорец шема

ПОДГОТОВКИ: Сите наши парчиња се направени само за нарачки. Ние не водиме попис, така што секое парче облека што го продаваме е направено од нула. Како бренд за облека, ние силно веруваме дека ставањето персонализација пред масовното производство е навистина важно, бидејќи сакаме да изградиме одржлив бренд што создава безвременски парчиња облека што ќе ги имате во вашата гардероба за наредните години. Кога ќе изберете CUSTOM, внесете ги следниве мерења во делот за белешки: – Биста – половината – Колковите – Должина на ракавот – Обем на раката – Рамо до рамото.

Ткаенина: 20% кашмир и 80% волна.

Моделот е висок 180 см и носи големина EU36 / US4 / UK8

The Winona Blazer, made of dead-stock cashmere blend is a caramel brown blazer with a windowpane pattern. This blazer features an oversized silhouette, shawl lapels sewn into the shoulder pads, button detailing at the waist and front pockets. Fully lined. 

ITEM DETAILS:

– Sewn in belt

– Two button belt detailing 

– Fully lined

– Two Front Pockets 

– Caramel windowpane pattern

MADE TO ORDER:All our pieces are made to order only. We don’t keep inventory, so every clothing piece we sell is made from scratch. As a clothing brand we strongly believe that putting personalization before mass production is really important, as we want to build a sustainable brand that creates timeless clothing pieces you’ll have in your wardrobe for years to come.

When you select CUSTOM please enter the following measurements in the notes section:

– Bust

– Waist

– Hips

– Sleeve Length

– Arm circumference

– Shoulder to shoulder

FABRIC: 20% CASHMERE & 80% WOOL

The model is 180cm high and wears size EU36/US4/UK8

Дополнителни информации

Величина

36, 38, 40, 42

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.