Б&Б

Поезијата на Авировиќ е универзална, разбирлива на сите меридијани. Од друга страна, таа е длабоко национална, потекната од оваа почва и од овој воздух. Имено, отсликувајќи го она што ни се случува, Пајо Авировиќ всушност го отсликува групниот карактер на луѓето што живеат тука, неговото проклетство и неговата исконска судбина.

 

Пајо Авировиќ „Б&Б“

Илустрација на корица: Зоран Кардула

Категорија/жанр: Поезија

Едиција: Корија

Формат: А5

Повез: мек

Број на страници: 88

ИСБН: 978-608-4938-00-2

200 ден

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.