BCAA-X Капсули

BCAA! Раст и обнова на мускулното ткиво!

BCAA припаѓаат во групата на аминокиселини на таканаречениот разгранет ланец на аминокиселини по строга категоризација затоа што нашиот организам не е во состојба да ги произведи. За време на физички стрес, како што е вежбањето или како резултат на неоптимална исхрана нашите мускули се први кои ги “јадат“ аминокиселините.  BCAA се неопходни аминокиселини за нормален раст на мускулите.

330 капсули

1,300 ден

Опис

BCAA! Раст и обнова на мускулното ткиво!

BCAA припаѓаат во групата на аминокиселини на таканаречениот разгранет ланец на аминокиселини по строга категоризација затоа што нашиот организам не е во состојба да ги произведи. За време на физички стрес, како што е вежбањето или како резултат на неоптимална исхрана нашите мускули се први кои ги “јадат“ аминокиселините.  BCAA се неопходни аминокиселини за нормален раст на мускулите.

  • L-леуцин, L-валин, L – изолеуцин
  • есенцијални амино киселини.
  • придонесуваат во растот и обновувањето на мускулното ткиво

Употреба: Земете 2 капсули, 1-3 пати на ден, пред и по вежбање и за време на катаболични периоди како што е за време на спиењето.
Препорачаната дневна доза не треба да се надминува, Додатоците во исхраната не се замена за избалансирана исхрана.

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.