#BECUTAN Детска витаминска маст

50 мл | 100 мл | 200 мл

78 ден192 ден

Исчисти

Опис

Наменета е за секојдневна нега на бебешката кожа, особено во пределот што е покриен со пелена и во пределот каде што се формираат превои.

Клинички е докажано дека може да се користи уште од првиот ден по раѓањето и дека превентивно дејствува против појава на иритации во пределите на бебешката кожа што се најподложни на оштетување, како последица од допирот со влага и со нечистотии од пелената.

Детската витаминска маст Becutan во својот состав содржи:

  • витамин А и витамин Е, кои ја одржуваат нормалната влажност на бебешката кожа, ја прават мека и еластична, а истовремено ја одржуваат и нејзината отпорност кон надворешните влијанија;
  • масло од невенов цвет, кое ја смирува и ја обновува кожата.

Маста се нанесува на сува и чиста кожа при секое менување на пелените. Нежно се трие сé додека целосно не се впие во кожата

Дополнителни информации

Пакување (ml, l)

100 мл, 200 мл, 50 мл

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.