BECUTAN SUN Крем за сончање СПФ 50

Becutan кремот за сончање со СПФ 50обезбедува сигурна заштита од УВ зраците. Содржи УВА + УВБ минерални филтри кои на површината на кожата прават тенок заштитен слој кој физички ги рефлектира и одбива УВ зраците и не дозволуваат нивна апсорпција во кожата.

Покрај заштитата од штетното влијание на сончевите зраци, овој производ, истовремено ја негува детската кожа.

  • Маслиново масло, ја хидрира кожата и дејствува против појава на црвенило;
  • Екстракт од камилица, ја штити кожата од иритации, има антибактериско дејство и смирува евентуална појава на црвенило;
  • Витамин Е, ја одржува нормалната влажност на детската кожа и ја прави мека и еластична. Делува и како антиоксиданс односно спречува делување на слободните радикали.

75 мл

437 ден

Опис

Кремот за сончање Becutan СПФ 50 (Becutan High Protection Sun Cream SPF 50), Млекото за сончање Becutan СПФ 30 (Becutan High Protection Sun Milk SPF 30) и Млекото за сончање Becutan во спреј СПФ 20 (Becutan Medium Protection Sun Lotion SPF 20) содржат УВА- и УВБ–филтри, кои обезбедуваат сигурна заштита за бебешката и детска кожа од ултравиолетовите зраци. Покрај заштитата од штетното влијание на сончевите зраци, овие производи имаат својство и да ја негуваат кожата.

Во својот состав содржат:

  • маслиново масло – ја хидрира кожата и дејствува против појавата на црвенило;
  • екстракт од камилица – ја штити кожата од иритација, има антибактериско дејство и смирува евентуална појава на црвенило;
  • витамин Е – ја одржува нормалната влажност на детската кожа и ја прави мека и еластична;
  • Де-пантенол – ја хидрира кожата.

Производите се клинички тестирани.

Маслото Becutan SPF 30 ѝ овозможува сигурна заштита на нежната детска кожа од штетното УВ зрачење при секојдневното изложување на сонце, особено во летниот период. Комплексната формулација на маслото се заснова врз употребата на висококвалитетни УВ–филтри, кои ги апсорбираат сончевите УВА- и УВБ-зраци. Иновативната водоотпорна формула со внимателно одбрани состојки овозможува брза и лесна апсорпција на маслото, давајќи ѝ на кожата пријатно кадифено чувство при допир, без појава на мрсен сјај на нејзината површина. Заедно со витаминот Е ова масло ќе ѝ овозможи сигурна заштита на детската кожа. Производите се клинички тестирани.

Начин на употреба:
– Се нанесува на сува кожа 15 минути пред да излезете на сонце или по секое капење.
– Се препорачува почесто да се нанесува.

Во својот состав содржи:
– маслиново масло – ја хидрира кожата и дејствува против појавата на црвенило;
– екстракт од камилица – ја штити кожата од иритација, има антибактериско дејство и смирува евентуална појава на црвенило;
– витамин Е – ја одржува нормалната влажност на детската кожа и ја прави мека и еластична;
– Де-пантенол – ја хидрира кожата.

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.