BECUTAN ПАКЕТ ВИТЕЗ

Шампон Becutan

  • Шампонот Becutan не содржи сапун, има исклучително благ ефект и не иритира и предизвикува солзи. Нежно ја храни косата на детето, ја омекнува и помага за полесно чешлање, давајќи му свилен сјај.

Пенливото средство

  • Пенливото средство за капење Becutan е благо средство наменето за нега на нежната детска кожа. Поради своите хипоалергенски својства, се препорачува за употреба уште од раѓање. Темелно ја чисти и ја негува кожата, не иритира и не предизвикува солзење. Благодарение на посебните хидратантни состојки, дури и при често капење не ја суши чувствителната бебешка кожа.

Детски крем BECUTAN

  • Детски крем BECUTAN содржи високо квалитетни и грижливо одбрани супстанции, кои  обезбедуваат долготрајна заштита и интензивна нега на детската кожа по целото тело. Неговиот состав е целосно приспособен кон потребите на најчувствителната бебешка кожа.

Влажни марамчиња Becutan

  • Влажните марамчиња Becutan содржат хидратантен лосион со екстракт од камилица, кој ја штити кожата од појава на воспаленија и дејствува нежно антисептично – го смирува црвенилото и оневозможува негово натамошно ширење

484 ден

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.