BECUTAN Пенлива купка

Пенливото средство за капење Becutan е благо средство наменето за нега на нежната детска кожа. Поради своите хипоалергенски својства, се препорачува за употреба уште од раѓање. Темелно ја чисти и ја негува кожата, не иритира и не предизвикува солзење. Благодарение на посебните хидратантни состојки, дури и при често капење не ја суши чувствителната бебешка кожа.

200 мл

109 ден

Опис

 

• Производот е клинички и дерматолошки тестиран и
развиен во соработка со дерматолози и со педијатри.
• Не содржи сапун.
• Не содржи алкохол.
• Има приспособена pH-вредност.
• Се препорачува за нега на чувствителна кожа кај сите возрасти.

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.