BECUTAN Sensitive Cleansing baby oil Mаслена купка

Becutan Sensitive маслена купка за особено чувствителна кожа со состав избран и комбинација од природни растителни масла: масло од соја, сончогледово масло, масло од семки од грозје и маслиново масло. Екстрактите од овие масла се богати со масни киселини омега 3 и омега 6.

Растителните масла брзо се апсорбираат во кожата и придонесуваат таа да остане нежна, мека и еластична, без знаци на сувост. Природните растителни масла лесно се апсорбираат во кожата, влијаат врз подобрување на нејзината еластичност и ја омекнуваат. Покрај масните киселини, содржи и витамин Е, кој дејствува антиоксидативно и антиинфламаторно; витамин А, кој ја одржува природната влажност на кожата, и витамин Ц, кој ја подобрува микроциркулацијата, а со тоа и размената на хранливите материи во кожата.

  • Сите производи од колекцијата Becutan Sensitive се клинички и дерматолошки докажани во EU-лабораторија, во Италија, тестирани под надзор на дерматолози, следејќи ги принципите за добра клиничка пракса.

409 ден

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.