BECUTAN Sensitive Nourishing baby milk Хидратантно млеко

Becutan Sensitive млекото интензивно ја негува и ја хидратизира особено чувствителната бебешка кожа и придонесува за брзо обновување и за одржување на бариерната функција на кожата.

Состојките шеа-путерот, бадемовото масло, кокосовото масло и глицеринот лесно навлегуваат во површинските слоеви и овозможуваат длабока хидратација на особено чувствителната кожа, чија склоност кон појава на знаци кои ја карактеризираат како сува е значително поизразена во споредба со нормалната кожа.

Во комбинација со емолиентите учествуваат во одржувањето и во заштитата на површинскиот слој на кожата и придонесуваат за исклучителна нега на целото тело.

200мл

  • Сите производи од колекцијата Becutan Sensitive се клинички и дерматолошки докажани во EU-лабораторија, во Италија, тестирани под надзор на дерматолози, следејќи ги принципите за добра клиничка пракса.

399 ден

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.