BECUTAN Sensitive Ointment with fish oil Маст со рибино масло

Becutan Sensitive маст со рибино масло која  содржи висок процент на рибино масло богато со витамин А, неопходен за правилно формирање на епидермисот и за одржување на неговата природна заштитна функција, на што особено треба да се внимава при нега на кожата кај новороденчињата. Воедно ја помага и ја забрзува регенерацијата на иритираната кожа. Хипоалергената формулација штити од појава на сува, црвена и надразнета кожа.

Се препорачува за нега и заштита на бебешката кожа, заштита на кожата од поjава на осип и иритациjа во пределот на пеленската региjа, нега на кожа склона кон сушење, пукање и лупење, превенциjа од поjава на црвенило по кожата, предизвикано од триење и од потење и нега на кожата по сончање.

Се нанесува на чиста и сува кожа, во тенок слој, со благо триење два- до четирипати на ден.

25мл

  • Сите производи од колекцијата Becutan Sensitive се клинички и дерматолошки докажани во EU-лабораторија, во Италија, тестирани под надзор на дерматолози, следејќи ги принципите за добра клиничка пракса.

269 ден

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.