BECUTAN Sensitive SOS baby cream Крем за чувствителна кожа

Кремот Becutan Sensitive SOS е идеален за нега и за заштита на најчувствителната детска кожа која се соочува со состојби кои бараат интензивна нега и брзи резултати на подобрување.

Ланолинот, пчелиниот восок, глицеринот, пантенолот и цинк оксидот  дејствуваат синергетски и обезбедуваат длабока нега и хидратација на кожата, а воедно ја заштитуваат од агресивни надворешни услови какви што може да бидат ветерот и студот.

Кремот Becutan Sensitive SOS е погоден за интензивна нега на кожата, особено во зимскиот период. Збогатен е со масни состојки од природно потекло, кои прават филм на кожата при нанесувањето и на тој начин спречуваат губење на водата од површината на кожата.

Производот е наменет за одржување на здравиот изглед и за нега на исклучително сува и чувствителна кожа, која е склона кон сушење и кон пукање погоден за лице, тело, рачиња и пеленска регија.

75мл

  • Сите производи од колекцијата Becutan Sensitive се клинички и дерматолошки докажани во EU-лабораторија, во Италија, тестирани под надзор на дерматолози, следејќи ги принципите за добра клиничка пракса.

349 ден

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.