Bella Пепер Палто

100% Волна
Постава: 50% Полиестер 50% Ацетат

4,990 ден

Исчисти

Опис

Карирано волнено палто од 100% волна. Моделот е со широк ревер и дворедно зкопччување. Кројот е доста струкиран, а како дополнителен струкиран ефект визуелно придонесуваат и џебните капаци на мини џебчињата на предницата, кои се поставени на косо.
Идеален избор за есенските и зимски денови, поради волната во составот и земјените тонови на карото. За совршен изглед с екомбинира со панталони Пепер и кошула Пепер, но одлично стои и со блуза Пепер кристал.

Состав: 100% Волна. Волната е најстарото природно влакно од животинско потекло. Таа е природен материјал кој не поти, овозможува природна респирација на телото и поради добрите термоизолациони својства ја задржува топлината и до најниските температури. Се карактеризира со префинета изработка и природна мекост. Волната има природна тежина која дава совршен пад на материјалот. Волната има средна тенденција на брчкање, што значи не се гужва лесно и има природна еластичност на влакното. Споро се суши и може да се собере при перење.
Одржување: Се препорачува одржување на професионално хемиско чистење. Да не се суши машински. Да се суши на закачалка.

Дополнителни информации

Величина

36, 38, 40, 42, 44

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.