Bella Попи Палто

100% Волна
Постава: 100%Вискоза

4,590 ден

Исчисти

Опис

Деловно волнено палто изработено од штоф во пепито дезен. Моделот на палтото е струкиран и тесен и со должина да ги покрие колковите. Кројот е со поширок ревер и има доста струкирана линија. Дискретен детаљ се џебните капаци кои се поставени странично. Ракавот е стнадрден и украсне со неколку копчиња.
Палто за деловни и вечерни пригоди, кое има спектакуларен ефект и во комбинација со кошула Попи црна или кошула Попи бела и панталони Попи.

Состав: 100% Волна. Волната е најстарото природно влакно од животинско потекло. Таа е природен материјал кој не поти, овозможува природна респирација на телото и поради добрите термоизолациони својства ја задржува топлината и до најниските температури. Се карактеризира со префинета изработка и природна мекост. Волната има природна тежина која дава совршен пад на материјалот. Волната има средна тенденција на брчкање, што значи не се гужва лесно и има природна еластичност на влакното. Споро се суши и може да се собере при перење.
Одржување: Се препорачува одржување на професионално хемиско чистење. Да не се суши машински. Да се суши на закачалка

Дополнителни информации

Величина

36, 38, 40, 42, 44

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.