Bella Прима Твид Син Капут

100% Полиестер
Постава: 50% Полиестер 50% Ацетат


6,490 ден

Исчисти

Опис

Безвременски капут во светло сина боја. Моделот е со заоблени ревери, на преклоп и со должина под колена. Кројот е струкиран, но дополнително струкирање се постигнува со помош на каишот од истиот материјал. Капутот има блага ѕвончеста линија и странични џебови. Ракавот е стандарден и завршува со мал заоблен шлиц. Дискретен детаљ се штеповите, кои се незабележителни, но сепак допринесуваат за дизјанот на капутот.
Иделано парче за есенските денови, кое ќе ви даде свежина и модерен изглед поради светлата боја. Состав: 100% Полиестер. Иако материјалот е од синтетички влакна сепак е со фина изработка и пријатен е за носење. Полиестерот има многу слаба апсорпција на влага и не и дозволува на кожата да дише, но од друга страна пак предност му е тоа што е мек и пријатен на допир. Синтетичките влакна не дозволуваат материјалот да се истегнува, а со тоа го прават поиздржлив и поотпорен на оштетување, не се гужваат и брзо се сушат, генерално се лесни за одржување и за третирање.
Одржување: Се препорачува одржување на професионално хемиско чистење. Да не се суши машински. Да се суши на закачалка.

Дополнителни информации

Величина

40, 42

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.