BELUGA ШАМПОН ПРОТИВ ОПАЃАЊЕ ЗА МАЖИ

250мл

ПРОТИВ ОПАЃАЊЕ • ЗАЈАКНУВАЊЕ
ЕКСТРАКТ ОД СИБИРСКИ КАВИЈАР • ЕКСТРАКТ ОД ХМЕЉ • МАСЛО ОД ЧИЧОК

400 ден

Опис

Овој шампон е силен природен лек, создаден специфично за косата на мажите. Внимателно ги чисти скалпот и косата и спречува пад на косата.

Содржи екстракт од сибирски кавијар, скапоцена уникатна состојка. Сибирскиот кавијар е извор на Омега 3 масни киселини, протеини, витамини, микроелементи. Помага да се стимулира растот на косата, да се зајакнат нејзините корени и да се хидрира и храни. Екстрактот од хмељ длабински го чисти скалпот и ја подобрува структурата на косата. Витаминот Б ја храни и зајакнува косата, правјеќи ја поздрава. Чистиот таурин делува како силен енергетски “boost”, кој ја буди вашата коса и заедно со маслото од чичок помага да се спречи нејзиниот пад.

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете го шампонот на мокра коса, масирајте до појава на пена и исплакнете темелно со чиста, топла вода. Повторете доколку е потребно.

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.