BEN&ANNА NORDIC TIMBER СОДА ДЕО СТИК ОД КЕДАР

ДЕЗОДОРАЦИЈА • ЗАШТИТА
СОДА БИКАРБОНА • КОРЕН ОД ЃУМБИР • МАСЛО ОД КЕДАР

499 ден

Опис

BEN&ANNА Део стиковите содржат селектирани природни и чисти вегански состојки кои овозможуваат оптимална заштита од потење и непријатни миризби, додека исто така се грижат за кожата. Хартиените туби за пакување се направени од 100% рециклирана хартија која може да се фрла во делот за отпад за повторно рециклирање, правејќи ги овие производи не само добри за вашата кожа, туку и eco-friendly.

 

Топло и миризливо. Остар мирис на кедар и нијанса на лимонова трева. Ние сме заљубени во оваа комбинација на ароми.

  • Ефективна заштита од потење, непријатни миризби и влажност
  • Не остава флеки и не е лепливо
  • Не содржи алуминиум, PEG’s, парабени и фталати
  • Вегански
  • FSC сертифицирана хартија
  • Поддржува чистење на океани

 

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: За да нанесете, турнете го дното од тубата со палецот и потоа нанесете тенок слој од нашиот део стик под пазувите.

 

СОСТОЈКИ (INCI): SODIUM BICARBONATE, MARANTA ARUNDINACEA ROOT POWDER*, ZEA MAYS STARCH, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER*, CETYL ALCOHOL, STEARYL ALCOHOL, COCOS NUCIFERA OIL*, HELIANTHUS ANNUUS SEED CERA, HELIANTHUS ANNUUS SEED OIL*, COCO-CAPRYLATE/CAPRATE, RICINUS COMMUNIS SEED OIL, RHUS VERNICIFLUA PEEL CERA, SHOREA ROBUSTA RESIN, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, SIMMONDSIA CHINENSIS SEED OIL*, DAUCUS CAROTA SATIVA ROOT EXTRACT*, ROSMARINUS OFFICINALIS LEAF EXTRACT*, CITRUS AURANTIUM BERGAMIA PEEL OIL, CITRUS LIMON PEEL OIL, CITRUS RETICULATA PEEL OIL, CYMBOPOGON FLEXUOSUS HERB OIL, TOCOPHEROL, ASCORBYL PALMITATE***, LIMONENE**, CITRAL**, LINALOOL**, GERANIOL**

(*органско, **од природни есенцијални масла, ***RSPO сертифицирано)

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.