BIBS Colour 2 PACK Pink & Coral Sky Цуцли

BIBS е врвен дански бренд за бебиња.

Брадавицата е опремена со вентил кој испушта воздух кога бебето се прикачува на брадавицата со што се израмнува брадавицата за да се обликува природно по усната шуплина на бебето.

Цуцлата BIBS е направена од 100% природен гумен латекс, кој е мек, флексибилен и природен за најмалите. Тркалезната и мека форма наликува на мајчините гради и затоа е одличен избор за вашето бебе. Штитот е конвексен што овозможува протокот на воздух за да ја вентилира деликатната бебешка кожа.

Цуцлите на BIBS се рафинирани неколку пати, за да се обезбеди најдобриот можен материјал и производ за најмалите.

  • 100% природен гумен латекс
  • 100% без БПА, ПВЦ
  • Пакување со две цуцли .

590 ден

Исчисти

Дополнителни информации

Величина

,

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.