BIO OIL Extra Virgin Ладно цедено Сончогледово масло

Екстра девствено ладно цедено сончогледово масло
Сончогледовото масло содржи повеќе од 80% мононезаситени масти што го прави добро за вашето срце. Богато е со витамин А и витамин Е кои помагаат во промовирање на здравјето на кожата. Овие витамини делуваат како антиоксиданси. Тие помагаат во обновување на оштетените клетки на кожата и ослободување од бактериите што предизвикуваат акни. Исто така, ги зајакнува клеточните мембрани, што им отежнува навлегување на бактерии и вируси во телото. Ја зголемува способноста на телото да го заштити од инфекции.

400 ден

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.