BIO OIL Масло од афион

Маслото од афион е богато со омега 6 и омега 9 незаситени масни киселини.

Семките од афион се богат извор на диетални влакна, вид на јаглени хидрати кои се наоѓаат во храната од растително потекло. Само во две лажици семе се содржат 3,4 g влакна, што е 14 проценти од препорачаната дневна доза за жени и 9 проценти за мажи. Исхраната богата со растителни влакна го промовира општото здравје и го намалува ризикот од развој на дијабетес тип 2.

Маслото од афион се произведува со механички процес на ладно цедење, кој ги зачувува неговите природни својства и биолошки важните состојки.

  • Го намалува нивото на холестерол во крвта
  • Помага при лекување на тромбоза и емболија
  • Ја зголемува моќта на концентрација
  • Ги зајакнува нервите
  • Смирува болка и ги релаксира мускулите.
  • Го забавува стареењето на организмот
  • Богато со фосфор, магнезиум, калиум и железо

500мл

2,000 ден

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.