BIODERMA Sensibio DS+ Crème 40ml Крема за сува кожа

Смирувачка, прочистувачка нега за кожа со црвенило и сквами
Намалува пролиферација на габата Malassezia, иритант кој ја влошува состојбата на кожа склона кон црвенило, перутење и себороичен дерматит. Смирувачките агенси (енолаксон) и емолиентите (кокосово масло), ја смируваат иритацијата, го намалуваат црвенилото и перутењето(локализирано околу вегите,носот,брадата и челото). Природниот Д.А.Ф. комплекс го зголемува прагот на толеранција на кожата.

Употреба: Нанесете секојдневно,наутро и/или навечер на претходно исчистено лице.

 

830 ден

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.